MALÝ OBJEVITEL - BARVY A TVARY

15.10.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 80 %

Další hra z edice Malý objevitel, kterou jsem své dvouapůlleté dceři koupila, se týká tématu Barvy a tvary. Byla jsem mile překvapena, že princip přiřazování, resp. celé hry se trochu liší od jiných témat. Děti se zde seznámí se sedmi tvary a barvami - růžovým čtvercem, oranžovým lichoběžníkem, fialovou hvězdou, žlutým kruhem, zeleným trojúhelníkem, modrým obdélníkem a světlemodrým půlkruhem. Zde jsem trochu zklamaná, protože jsem čekala minimálně více barev.

Hra obsahuje 4 velké desky s různými motivy (hřiště, dětský pokojíček, pláž a vláček) plus šipku s kolem, což pro mě bylo milým překvapením. Princip je takový, že každý hráč dostane jednu kartu, vyloupne z ní všechny tvary a pak se postupně točí šipkou na "kole štěstí", kde je vyobrazeno všech 7 barevných tvarů. Na jaký tvar šipka ukáže, ten si daný hráč vloží do své karty. Kdo bude mít nejdříve kompletní kartu, vyhrává. Tímto principem je hra vlastně stejná jako Bingo.

Dále mi připadá jako škoda, že velké tematické karty nejsou oboustranné. Tak by mohlo vzniknout 8 tematických obrázků, místo 4. V sadě se nachází návod s tipy na 10 různých her, které lze s touto sadou hrát.

Výrobce uvádí, že hra je určena dětem ve věku od 2 do 6 let. Cena se pohybuje okolo 120 Kč, což mi pořád připadá v normě, i když je pravda, že se zde děti seznámí jen se sedmi tvary a sedmi barvičkami. Za stejnou cenu jsou i ostatní varianty v edici a např. v tématu Povolání se podle mého názoru děti dozví mnohem více informací a rozšíří si mnohem více slovní zásobu. 

Příjemné hraní s dětmi,

Vaše SuperMum