MALEDIVY

26.04.2019

Na Maledivách jsme strávili 3 noci. Přiletěli jsme dvouhodinovým letem ze srílanského hlavního města Colomba. Následoval hodinový přesun motorovým člunem do South Malé, kde jsme se ubytovali v resortu Fun Resort Island, který byl jedinou institucí na ostrově.

Bydleli jsme ve skromných, ale dostačujících bungalowech. Přeci jen jsme v pokojích mimo spaní netrávili žádný čas. Byli jsme buď na pláži, ve vodě, v restauraci na jídle nebo v baru na pití (aby taky ne, když jsme si připlatili all inclusive 😊). No a právě díky tomu, že si naše početná skupina předplatila all inclusive, se hospodářství celého ostrova přes noc zhroutilo. Ostrov, kam doposud jezdili jen důchodci, kteří si tu a tam v průběhu dne dali malé pivo nebo skleničku vína, náhle navštívila dvacetisedmihlavá skupina, přičemž každá hlava vypila 15 piv. Spočítejte si sami, že bankrot ostrova byl nevyhnutelný. Došlo to až k otevřené tiché válce mezi námi a zdejšími číšníky. Ta se projevovala např. situacemi, kdy jsme od 17:50 stáli frontu na drink. Bar zavíral v 18:00. V období od 17:50 do 17:59 jsme číšníka několikrát upozornili, že opravdu drink chceme a kdy už bude horový. Číšník vždy odvětil, že ho připraví. Když jsme v 18:01 číšníka znovu požádali o přípravu drinku, který jsme chtěli již před čtvrt hodinou, usmál se na nás a řekl: "Sorry, we are closed." Ale ani tyto naschvály nám nezkazily krásné zážitky z Malediv.

Vždycky jsem si myslela, že fotografie na internetu jsou přibarvené a prohnané několika filtry. Takové fotky přeci není možné vyfotit jen tak... Až na Maledivách jsem zjistila, že to možné je! Sama jsem vyfotila jednu fotku, na kterou jsem náležitě pyšná. Nachází se zde krásný bílý písek, zelené palmy a keře, křišťálově průzračná voda a azurové nebe. Prostě krása největší.

Voda je teplá, tak akorát osvěžující, a nabízí příjemné podmínky pro šnorchlování. Jdou zde želvy, žraloci, rejnoci, vodní hadi, krabi a mnoho druhů ryb. Některé jsou velké i půl metru, jiné jsou menší a mají zářivé modré ploutvičky a další jsou skvrnitě žluté.

Resort je vybaven několika houpačkami a houpací sítí, a to přímo ve vodě. Můžete se tak houpat, a přitom na sebe nohama cákat osvěžující vodu. Dále je resort vybaven wellness centrem (kde jsem absolvovala nejlepší masáž svého života), posilovnou, hřištěm pro vodní pólo a volejbal.

Pokud se přihlásí dostatečné množství účastníků, je možné využít na ostrově ze široké nabídky výletů (např. rybaření, výlet za delfíny atd.). V rámci doplňkového programu jsem se na Maledivách poprvé v životě svezla na vodním skútru a to byl taky super zážitek. Sice jsem se musela prohánět jen mezi dvěma bójkami blízko břehu, ale i tak to stálo za to.

Jídlo jsme "dostávali" třikrát denně a bylo opravdu moc dobré. Jestli někteří z nás na Srí Lance (vlivem náročného programu a někdy ne moc chutného jídla) zhubli, na Maledivách měli šanci to hravě dohnat. 😊

Třetí den jsme provedli pozdní last check-out, nasedli jsme do lodi, která nás odvezla na letiště a odtud jsme letěli šest hodin do Dubaje, kde jsme museli sedm hodin čekat na náš další šestihodinový spoj do Prahy. Zpáteční cesta (stejně jako cesta sem) byla tak velmi náročná, ale celé to prostě stálo za to. 😊 

Příjemné cestování,

Vaše SuperMum

Fotka, která se mi fakt povedla 😊
Fotka, která se mi fakt povedla 😊
Kdo najde žraloka?
Kdo najde žraloka?
Maledivská pohodička 😊
Maledivská pohodička 😊