MAGNETY

30.06.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 85 %

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Magnety jsou zajímavou alternativou k nabírání znalostí z knížek. Děti mohou magnetky přesouvat po magnetické tabuli, popř. po ledničce, pokud vám nevadí, že se časem poměrně dost poškrábe. My máme dřevěné magnetky s motivy dinosaurů, zvířátek a dopravy. Každá sada obsahuje 20 magnetků z kvalitního materiálu. Cena je ovšem poměrně vysoká - přes 300 Kč. Grafika obou sad je krásně barevná. V dopravě se děti seznámí s vrtulníkem, taxíkem, lodí, džípem, traktorem, létacím balonem, letadlem, lokomotivou, školním autobusem, sanitkou, hasičským autem, osobním autem, formulí 1, policejním autem, motorkou, kolem, bagrem a kamionem. V sadě s dinosaury se nachází mnoho dinosaurů, které vám nejsem schopna blíže popsat :-) a dále sopka, palmy a právě se líhnoucí mládě. Se zvířecími magnetky se děti seznámí s prasátkem, tučňákem, šnekem, pejskem, kačenkou, slonem, delfínem, lvem, rybou, pandou, kočkou, motýlem, opicí, koněm, krávou, králíkem, slepicí či klokanem. Magnety jsou dobré v tom, že se dají neustále přemisťovat, takže si dítě nezvykne, že např. kolo je pořád v pravém horním rohu a nehledá ho tam automaticky jako je tomu u knížek. Děti zde tedy musí neustále zapojovat své mozkové závity a soustředit se na hledání. U dinosaurů se lze krásně učit i barvy (fialová, žlutá, zelená, hnědá, oranžová, modrá, červená, růžová, šedá...).

Děti s magnety trénují mimo své duševní znalosti i motoriku, protože sundat takový magnet z lednice, to už je docela věda a vyžaduje to nemálo zručnosti. :-) 

Nevýhodou je, že potisk dřevěného magnetu je papírový, takže magnety nejsou vhodné pro malé děti, které všechno musí ochutnat. 

Příjemné hraní s dětmi,

Vaše SuperMum