MAGIC DADOO - ZNALOSTI DO HRSTI

11.07.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Nedávno jsem vyrazila do Levných knih, kde jsem narazila na tyto tři krásné knížky pro děti. Jedná se o edici Magic Dadoo - Znalosti do hrsti. Koupila jsem témata: Svět zvířat, Koně a poníci a Můj atlas světa. Knížky jsou vyrobeny z kvalitního pevného papíru, jsou krásně ilustrované, nachází se zde mnoho informací a navíc je v nich přes 35 otevíracích okének s doplňujícími informacemi. Děti musejí okénka nejdřív vyhledat a pak je v rámci trénování jemné motoriky otevřít, aby uviděly další obrázek. Ke knížkám náleží i interaktivní appka, kterou si můžete stáhnout zdarma buď v AppStore nebo Google Play Store. Cena knížek mi přišla více než příznivá. 99 Kč!

Na první stránce je nejdříve přehledně vysvětleno, jak a kde si aplikaci stáhnout a jak s ní pracovat. Aplikace je opravdu velmi jednoduchá a intuitivní. Není se tedy čeho obávat. Na dalších stránkách se už dostáváme přímo k tématům. V knížce Svět zvířat jsou jednotlivými tématy Divoká zvířata na Zemi, V savaně, Dravci na lovu, V deštném pralese, Obrana, ochrana a maskování, Život v moři, Na dalekém severu, Divoká zvířata v našich končinách, Jedovatá zvířata, Přizpůsobení se extrémním podmínkám a Ochrana zvířat a přírody. Aplikace obsahuje krátká videa. Například v rámci kapitoly Dravci na lovu se můžeme podívat na video medvědů u řeky, kteří právě loví ryby. Dále se v aplikaci nacházejí i interaktivní kvízy.

V knize Koně a poníci jsou následující kapitoly: V hřebčíně, Koně a poníci, Stavba těla a celkový vzhled, Plemena koní a poníků, Co kůň potřebuje, Jak pečovat o koně, Řeč koní, Příprava na trénink, Jak se naučit jezdit na koni, Jak probíhá trénink? a Jak se rodí hříbátko? V knížce na děti opět čeká mnoho otevíracích okének s doplňujícími informacemi a videa či kvízy v rámci interaktivní appky.

A nakonec v knize Můj atlas světa na děti čekají kapitoly: Naše Země na mapě, Evropa v přehledu, Uprostřed Evropy, Severní a východní Evropa, Kolem Středomoří, Severní a Střední Amerika, Jižní Amerika, Afrika, Arabské země a severní Asie, Jižní a východní Asie a Austrálie, Oceánie a Antarktida. Děti se zde dozví, čím je proslulá Belgie, co se nachází v jeskyních Lascaux, co to je Skandinávie, co to je Globe Theater, co se stalo Pompejím, čím potírají indiáni hroty svých šípů a podobně.

Knížky už jsou poměrně podrobné a vhodné spíše pro předškoláky, takže moje děti na ně mají ještě čas. Ale uznejte, že takové krásné knížky za takovou cenu jsem v obchodě prostě nemohla nechat. :-)

Příjemné čtení s dětmi,

Vaše SuperMum