LODĚNICE U BEROUNA - RANČ U KOTVY

04.10.2018

Loděnice u Berouna je obec s necelými dvěma tisíci obyvateli západně od Prahy. Leží na desátém kilometru dálnice D5. Na tamějším vlakovém nádraží byl natočen Menzelův film Ostře sledované vlaky. Sídlí zde také společnost vyrábějící gramofonové desky GZ Media. (Ano, i v dnešní době se vyrábí gramofonové desky. A zdá se, že mají odbyt. :-)) Ale upřímně, kvůli nádraží, ani kvůli vinylu jsem do Loděnice nejela. (Mimochodem, dlouho jsem bádala, jestli se říká TA Loděnice nebo TY Loděnice. Dočetla jsem se, že se říká TA Loděnice, a tak to takto budu v následujícím textu používat. :-))

Do Loděnice jsem jela kvůli koním. Po tříleté jezdecké pauze (kdy jsem byla pořád těhotná, kojící nebo pro jistotu obojí) jsem se konečně odhodlala a vyhlédla jsem si novou stáj na ježdění, kterou byl právě Ranč u Kotvy

Po sjezdu z dálnice jsem odbočila doprava, přejela jsem koleje (které teoreticky také mohly být zachyceny v Ostře sledovaných vlacích) a záhy už jsem uviděla po obou stranách silnice krásné rozlehlé výběhy plné zeleně s pasoucími se koňmi.

Samotný areál je starší, ale podmínky jsou vyhovující. U stájí se nachází osvětlená venkovní jízdárna o rozměrech 20 x 40 metrů s podkladem z písku a geotextilie. Krytá jízdárna bohužel chybí. Ranč je zaměřen spíše drezurně, nežli skokově a zaměřuje se převážně na ustájení soukromých koní, ale je možné si domluvit i individuální výcvik všech úrovní nebo terénní projížďku. 60 minut Vás vyjde okolo 600 Kč. Dále ranč pořádá i dětské letní příměstské tábory, ve kterých se děti naučí základům jezdectví a péči o koně. Já jsem se několikrát zúčastnila individuálního drezurního tréninku a byla jsem spokojena s trenérkami (vystřídali se mi dvě) i koňmi (taktéž jsem se za těch pár tréninků seznámila se dvěma koníky).

Mimo cca 40 koní bydlí na ranči i králíci, kozy a oslík. :-) Pokud si chcete zajezdit a musíte s sebou vzít děti, jistě se zabaví v dětském koutku, který se skládá z pískoviště, skluzavky a velké trampolíny.

Příjemné cestování přírodou,

Vaše SuperMum 

Oslík a kozy z Ranče u Kotvy
Oslík a kozy z Ranče u Kotvy
Jízdárna 20 x 40 m
Jízdárna 20 x 40 m
Králíci z Ranče u Kotvy
Králíci z Ranče u Kotvy
Dětský koutek
Dětský koutek