LAZAR

02.04.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 85 %

Lazar je nejnovější (sedmý) díl série krimi románů v hlavní roli s komisařem Joonou Linnou a Sagou Bauerovou, kterou napsala manželská dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler.

Přečetla jsem celou sérii a spolu se sériemi od Grahama Mastersona a Camilly Läckberg patří k mým nejoblíbenějším. Někdo Lazara považuje za nejlepší knihu od této spisovatelské dvojice. Já za nejlepší knihu považuji díl čtvrtý (Písečný muž), za kterou následuje šestý díl (Lovec králíků).

Děj Lazara začíná objevením zavražděného těla jednoho vykradače hrobů a kanibala. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, ale zanedlouho je zjištěno, že zavražděný měl u sebe doma lebku manželky komisaře Joony Linny, která nedávno zemřela na rakovinu. Joona se domnívá, že to opět nastražil jeho odvěký nepřítel Jurek Walter, který se snaží Joonu i všechny jeho blízké zničit.

Po smrti manželky zůstává Joonovým nejbližším člověkem dospívající dcera Lumi, která se zanedlouho musí začít ukrývat, aby o svůj život nepřišla. Je ale možné, aby Jurek Walter byl naživu, když ho na konci minulého dílu (Lovec králíků) Saga Baerová zastřelila? Nebo je Joona jen paranoidní? A co když Jurek po někom posílá vzkazy i ze záhrobí?

Podobně jako předchozí díly, i Lazar je velmi čtivý a své čtenáře baví. Díly na sebe mírně navazují, ale čtenář je bez problémů pochopí, i pokud je čte samostatně nebo na přeskáčku.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum