KULKA

27.02.2019

Kulka od Mary Louise Kellyové je taková oddechová detektivka s předvídatelným koncem a žádnými extra brutálními či krvavými scénami. Vše je poměrně realisticky vykresleno a tím, že akčních scén je poskrovnu, resp. spíše žádné, si říkáte, že se příběh klidně mohl stát (ačkoliv se jedná o fikci).

Sedmatřicetiletou profesorku francouzské literatury Caroline pobolívá zápěstí a tak preventivně podstoupí magnetickou rezonanci. Ta odhalí, že se v Carolinině krku skrývá kulka. Caroline se tak dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologičtí rodiče byli před třiceti čtyřmi lety zavražděni a ona sama byla postřelena a těžce zraněna.

Po tomto zjištění se Caroline vydává do Atlanty, kde se incident udál, a zjišťuje, co se tehdy vlastně stalo. Setká se s novinářem, který o vraždě jejích rodičů napsal a ten s ní udělá článek, který rozproudí chod událostí. Caroline se díky článku setkává s lidmi, kteří znali její rodiče. Mezi těmito lidmi se ale nenacházejí jen přátelé a tak se Caroline ocitá v nebezpečí...

Jedná se o autorky první knihu. Pokud od ní ještě něco vyjde, ráda bych si danou knížku přečetla.

Závěrem musím ocenit zajímavé autorčino věnování, které zní: "Matce, která vždycky věřila, že zvládnu všechno, co budu chtít. Otci, který celý život dřel, abych měla možnost dokázat, že se maminka nemýlí."

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum

SUPERMUM HODNOCENÍ 85 %