KROTITEL

25.05.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 80 %

V pořadí devátá kniha série Erika Falcková & Patrik Hedström od švédské autorky Camilly Läckberg.

Musím říct, že zezačátku jsem byla trochu skeptická k tématu "zrození čistého zla" a říkala jsem si, že to je trochu přes čáru, podobně jako téma duchů v knize téže autorky Strážce majáku. Ale vysvětlení v závěru knihy znělo docela racionálně a autorka tak zdárně zažehnala moji "krizi".

Vzhledem k tomu, že krotitel je již moje sedmá knížka od Camilly Läckberg (bohužel knížky nečtu postupně, ale tak, jak se mi splní rezervace v knihovně), myslela jsem si, že jsem autorku prokoukla a zhruba v polovině knížky jsem pojala podezření, kdo by mohl být vrah. Vraha jsem sice částečně odhalila, ale jeho osud byl ještě o něco zamotanější, než jsem se domnívala. Každopádně autorka zvládla vše racionálně vysvětlit a nemám tedy co namítnout.

V této knize se více řeší případ, nežli vztah Patrika a Eriky, kteří se ohánějí mezi prací, dcerou Majou a syny-dvojčaty. Spíše se řeší vztah Eričiny sestry Anny, která v minulém díle podvedla svého přítele Dana. Podaří se jí vztah zachránit?

Případ se tentokrát točí kolem místní jízdárny, odkud zmizela patnáctiletá dívka, která později vbíhá ve velmi zuboženém stavu pod auto a umírá. Dívka neměla oči, jazyk a měla poškozený sluch. Někdo ji tak chtěl udržet v "bublině", aby se svým okolím nemohla komunikovat. Vzhledem k tomu, že se z okolí ztratilo více dívek, domnívá se policie, že by je mohl držet stejný pachatel a rozjíždí se aktivní vyšetřování případu.

Mezitím Erika Falcková píše další knihu, tentokrát o vražedkyni, která brutálně zavraždila svého násilnického manžela - krotitele lvů. Erika typicky proniká do podrobností případu a dozvídá se, že případ zubožené dívky ze současnosti souvisí s vraždou krotitele, která se odehrála před třiceti lety.

Začátek knížky byl docela rozvláčný a trvalo mi déle než obvykle, než jsem se pořádně začetla. Téma minulé dějové linky, která se týkala cirkusu, mi moc nesedlo. Ale jak už jsem psala - druhá půlka byla podle mě lepší a závěr překvapivý, ale zároveň racionální.

Příjemné čtení,

Vše SuperMum