KNÍŽKY S KRTKEM

24.07.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

SUPERMUM HODNOCENÍ 85 %

SUPERMUM HODNOCENÍ 70 %

Knížky s Krtkem vycházejí (minimálně) ve dvou edicích. První edice je čtvercového tvaru a jmenuje se "Krtek a..." My máme doma knihy Krtek a kouzelná slovíčka, Krtek a barvy, Krtek a rozdíly. Dále vychází např. Krtek a jeho svět, Krtek v zoo, Krtek a čísla, Krtek a zvířátka, Krtek má radost, Krtek hádá, jak to je, Krtek a pomocníci a Krtek a tvary. Knížky mají 12 stran a vyjdou na 89 Kč. Mimo to, že knížky obsahují klasické barevné obrázky Zdeňka Milera, si v nich můžeme přečíst i krátké básničky od Jiřího Žáčka a na děti zde čekají doplňující otázky, např. Které je tvé nejmilejší jídlo? Jak zdravíš své přátele?

V knížce Krtek a kouzelná slovíčka se děti naučí popřát dobré ráno, říct prosím, omluvit se, popřát dobrou chuť, poděkovat, pozdravit, popřát k svátku, rozloučit se, popřát dobrou noc a říct "Mám tě rád/a".

Kniha Krtek a barvy naučí děti na typických představitelích daných barev poznat zelenou, červenou, modrou, oranžovou, žlutou, fialovou šedou, růžovou, černou, vílou a hnědou. Kniha Krtek a rozdíly vysvětluje dětem rozdíly mezi tichem a hlukem, měkkým a tvrdým, zápachem a vůní, tmou a světlem, slaným a sladkým a tím, že je něco daleko nebo blízko.

Dalšími knížkami s motivy Krtka jsou příběhy o Krtkovi, např. Krtek a Vánoce, Krtek a zajíček, Jak Krtek cestoval, Krtkův den a další. Tyto knížky jsou doplněny básničkami, které tvoří ucelený příběh na dané téma. Stejného formátu je i kniha Hledáme s Krtkem, kde mají děti za úkol najít určité věci, které Krtek někam schoval, nebo které se ztratily. Tyto knížky vás přijdou na cca 80 Kč.

Zajímavou knížečkou mimo Krtka je Kuřátko a obilí, kterou také ilustroval Zdeněk Miler a básničku o kuřátku, které se své mamince ztratilo a nyní bloudí obilím od ovsa, přes ječmen a žito až po pšenici, napsal František Hrubín. Kuřátko a obilí koupíte od 70 Kč.

Příjemné čtení s dětmi,

Vaše SuperMum