JDE TO I BEZ MLÉKA A VAJEC

07.09.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 70 %

Kuchařka od Petry Lamschové a Petra Havlíčka volně navazuje na knihu Jde to i bez pšenice. Autoři uvádějí, že se jedná o inspirativní knihu pro lidi, kteří nemohou nebo nechtějí konzumovat mléko, vejce a produkty z nich, s tipy, jak si připravit nutričně kvalitní jídlo.

Mimo mnoho receptů s krásnými barevnými fotkami obsahuje kniha 50 otázek a odpovědí týkajících se vajec, mléka atd. a tipy, čím vejde a mléko nahradit. Mléko můžeme podle autorů nahradit rostlinnými mléky (rýžovým, ovesným, kokosovým, oříškovým, kešu, mandlovým, sójovým, makovým apod.) a vejce kukuřičným nebo bramborovým škrobem smíchaným s vodou, pudinkovým práškem s olejem, banánem s jedlou sodou atd.

Z receptů se můžete těšit na shaky, kaše, dezerty, nanuky, polévky, saláty, maso, pomazánky i vegetariánská jídla. Mě zaujaly Dýňovo-jablkové poháry, Banánová zmrzlina, Borůvkové nanuky, Celerový krém, Kuře s citronovo-kokosovou omáčkou, Kuře na smetaně s brokolicí a mandlemi.

Co se týká série otázek a odpovědí, čtenáři se dozví, co to je mléko, v čem se od mléka liší mléčné výrobky, co bychom měli hledat na etiketách, jak dostat do stravy vápník, pokud to nepůjde z mléka, proč lidé přestávají hromadně konzumovat kravské mléko, co to je alergie, jak je to s máslem a další odpovědi na další zajímavé otázky.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum