HYDRATUJTE! aneb HYDRATACE VLASŮ A DĚTÍ

12.03.2018

Dnes tu máme již čtvrtou část našeho seriálu o hydrataci. Budeme se věnovat hydrataci vlasů a hydrataci dětí. Odkazy na předchozí díly jsou zde: HYDRATUJTE! aneb HYDRATACE PLETI A DEKOLTUHYDRATUJTE! aneb HYDRATACE TĚLA a HYDRATUJTE! aneb HYDRATACE BĚHEM TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU.

HYDRATACE VLASŮ

Jak jsem uvedla v předchozích dílech tohoto seriálu, bambucké máslo i kokosový olej mají všestranné využití a lze se s nimi namazat doslova od hlav až k patě. Dají se tedy použít i na vlasy. Je možná aplikace před mytím (nahrazuje masku na vlasy) i po mytí vlasů (nahrazuje kondicionér). Já preferuji aplikaci několik desítek minut před mytím vlasů, abych pak neměla ve vlasech mastný filtr. Musím říct, že jsem se nejprve bála "napatlat" si na hlavu cokoliv mastného, ale vlasy po umytí nevykazují známky toho, že jsem do nich před hodinou nějaký olej vmasírovala. Naopak, výsledek mě mile překvapil, protože po aplikaci kokosového oleje jsou vlasy jemné, zářivé a mají zdravější vzhled. Doporučuji aplikaci minimálně jednou týdně. Já takto poznala rozdíl za dva týdny a s aplikací masky na vlasy a la kokosový olej hodlám pokračovat. 

HYDRATACE DĚTÍ

Děti není nutné hydratací pokožky nějak přetěžovat. Dětská doktorka mi bezprostředně po narození mých dětí doporučila mazat pouze části těla, kde se dětem loupala kůže. Mazala jsem je kokosovým olejem. Děti jsem někdy po koupání namazala celé, ale rozhodně ne po každém koupání. Kokosový olej je velký pomocník při popáleninách, při spálení sluncem nebo preventivně po opalování. Také jím mažu dětem (i sobě) škrábance a odřeniny, čímž předcházím vzniku jizev. Neštovice jsme taky zvládli bez výraznějších jizev právě díky kokosovému oleji. V mrazivém a větrném počasí je dobré dětem namazat kokosovým olejem obličej, protože takovéto povětrnostní podmínky pleť namáhají.

Tolik ze čtvrtého dílu našeho seriálu o hydrataci. V příštím, posledním, díle se zaměříme na hydrataci vnitřní, tzn. pitný režim.

Hydrataci zdar,

Vaše SuperMum