HYDRATUJTE! aneb HYDRATACE PLETI A DEKOLTU

07.03.2018

Dnešním dnem otevíráme seriál věnující se hydrataci. V následujících několika dnech se tedy můžeme těšit na témata jako hydratace pleti a dekoltu, hydratace těla, hydratace během těhotenství a po porodu, hydratace vlasů, hydratace dětí a pitný režim.

Hydratace je nesmírně důležitá a zdraví prospěšná. A to jak hydratace vnější (používání krémů a olejů na pleť a pokožku), tak i hydratace vnitřní (dostatečný pitný režim). Díky hydrataci je pokožka pružná, jemná, hladká a vypadá mladší. Mnoho krémů a olejů obsahuje antioxidanty, které bojují proti volným radikálům (volné radikály podporují stárnutí a vznik některých nemocí, např. rakoviny), a další výživné látky. Proto základní pravidlo zní: hydratujte, hydratujte, hydratujte.

HYDRATACE PLETI A DEKOLTU

Po probuzení pleť vyčistíme čistícím gelem, tonikem nebo micelární vodou. Pokud čistíme gelem nebo čistícím krémem, jemně ho vmasírujeme do pleti a následně setřeme jemným ručníčkem nebo houbičkou, které nám jsou na dotyk (i na pohled) příjemné. Poté naneseme hydratační krém. A to tak, že prstem nabereme krém a uděláme po obličeji pět "ťupek" - tvář, čelo, druhá tvář, brada a nos. Následně krém rozetřeme od středu obličeje směrem ven. Poté si uděláme tři "ťupky" dole na krku a krém rozmažeme směrem zdola nahoru. Právě tyto tahy pomáhají přecházet vráskám. Tahy v opačném směru by k výskytu vrásek přispěly. Krém vždy roztíráme lehce, netlačíme, spíše poklepáváme prsty po obličeji ve výše uvedených směrech, dokud se krém nevstřebá. Krému nanášíme takové množství, aby pleť byla namazána na požadovaných místech, ale zároveň to nepřeháníme. Zde platí pravidlo, že méně je někdy více. Přebytek krému nedokáže pleť pojmout a zbytečně se tak zatěžuje.

Většina krémů je příliš hutná pro jemné oční okolí, a tak je vhodné používat oční krém (jinak by se pod tíhou krémů jemná kůžička pod očima vytahala a vytvořily by se vrásky). Oční krém naneseme malými ťupkami pod oči a nad oči a prsty jemně poklepeme od kořene nosu ven, a to jak nahoře, tak dole.

Večer před spaním opět pleť vyčistíme a naneseme krém výše uvedeným způsobem. Tentokrát se ale bude jednat o noční krém, který je hutnější a výživnější než denní krém.

Dle potřeby hydratujeme i rty. Rty chráníme v mrazivém, ale i v slunném počasí. Můžeme je namazat kokosovým olejem, nebo oblíbeným lojem na rty.

TIPY

Hydratační krém nanášíme i pod make-up. Samotný make-up totiž pleť vysušuje. Make-up na podkladové bázi navíc vypadá přirozeněji a lépe. 

Kdo chce používat zcela přírodní kosmetiku, může použít místo pleťových krémů kokosový olej nebo bambucké máslo. Musíte ale počítat s mastným filtrem, než se olej/máslo vsákne do pleti. Já tyto dvě hydratační pomůcky používám jen do mrazivého a větrného počasí, např. na lyže nebo na běžky. 


Tolik z první části našeho seriálu. Ve druhém (zítřejším) díle nás čeká hydratace celého těla. 


Hydrataci zdar,

Vaše SuperMum