HYDRATUJTE! aneb HYDRATACE TĚLA

08.03.2018

V minulém článku jsme načali seriál o hydrataci a věnovali jsme se tématu hydratace pleti a dekoltu (HYDRATUJTE! aneb HYDRATACE PLETI A DEKOLTU). Dnes nás čeká téma hydratace celého těla.

HYDRATACE TĚLA

Celé tělo je vhodné namazat večer po koupání nebo sprchování. Doporučuji kokosový olej nebo bambucké máslo. Obě varianty se vyrábí bez konzervačních a syntetických látek. Obsahují esenciální vitamíny a minerály, jsou vhodné na obličej, tělo i vlasy a mají antibakteriální vlastnosti.

Kokosový olej je kapalný do 24 °C a poté tuhne. To ovšem není na škodu. Hned jak si olej naberete do rukou, začne tát a krásně si ho můžete rozetřít po celém těle, doslova od hlavy až k patě. Kokosový olej se krásně roztírá a obsahuje spoustu živin. Menší nevýhodou je, že je dost mastný a chvíli trvá, než se vstřebá. I poté ale zanechává mastný filtr. Nicméně to je jen malá cena za tento všestranný, výživný a krásně vonící olej (komu by se vůně kokosu nelíbila, může zakoupit variantu bez vůně).

Další alternativou na mazání celého těla je bambucké máslo. To už je jen v tuhé formě a hůř taje. Je hutnější než kokosový olej a tak se i hůř roztírá. Vůně připomíná bílou čokoládu. Bambucké máslo se ale lépe vstřebává a nezanechává tak mastný filtr jako kokosový olej. Obě varianty můžeme použít i pro zklidnění pokožky po holení.

Nezapomínejte ani na plosky nohou a večer u sledování oblíbeného seriálu nebo filmu si je namasírujte. Uvidíte, jak se vám v unavených nohách uleví. Ruce bychom také neměli opomínat, zvláště v tomto mrazivém počasí. V zimě je pokožka rukou vždycky sušší, protože jí mrazivé počasí dává zabrat. Proto je dobré neustále u sebe nosit výživný krém na ruce (noste jej v kabelce, nebo si ho vystavte v kanceláři, abyste ho měli na očích), jehož vůně a složení vám vyhovuje. Kdykoliv získáte pocit pnutí v rukou (hlavně na kloubech), hned si ruce namažte. Dostatek krému vmasírujte i do nehtů a nehtové kůžičky, která má tendence se v zimě více štěpit.

TIPY

Z finančního hlediska vychází koupě kokosového oleje o něco lépe než koupě bambuckého másla. Ovšem záleží také na značce a kvalitě. Kokosový olej vždy kupujte panenský nebo extra panenský.

Jakákoliv kosmetika, kterou používáte, vám musí být příjemná na dotek a musí vám vonět. Hydratace by pro vás měla být radostí, zábavou a příjemnou relaxací a toho lze dosáhnout jen tak, že si pořídíte olej/krém, na který se budete vždycky těšit. 


Tolik z dnešního druhého dílu ze seriálu HYDRATUJTE!. Zítra si uděláme hydratační pauzu a čeká nás recept na Paprikatelly s bramborovým pyré! Co to asi bude? :-) 

Hydrataci zdar,

Vaše SuperMum