HODONÍN U KUNŠTÁTU

02.10.2018

Letošní zimu měl můj manžel narozeniny. Ostatně jako každou zimu. Ale tato zima byla výjimečná. Manželovi bylo třicet. A tak se rozhodl, že uspořádá velikánskou oslavu. A to stylově. S fotbalem, volejbalem, tenisem, koupáním, opalováním, popíjením a dlouhým diskutováním za vlahé teplé noci. Říkáte si, jak to v zimě provedl? Manžel se prostě rozhodl, že největší užitek z oslavy bude mít v letních měsících, a tak oslavu celých šest měsíců odkládal!

Jeden srpnový týden (kdy už manželovi bylo spíše 31 nežli 30) jsme tedy společně s dalšími rodinnými příslušníky a hromadou kamarádů odjeli na Statek Kotlan, který se nachází v Hodoníně u Kunštátu. Zde jsme měli v plánu být velmi aktivní a pořádat mnoho výletů po okolí, ze kterých mělo "kápnout" pár dobrých článků na tento blog právě do rubriky Cestování. Jenže... Po celou dobu našeho pobytu byly takové pařáky (okolo 35 stupňů), že jsme byli všichni rádi, když jsme se vyvalili na terasu a mohli jsme se nehýbat. Když se na nás jednoho dne přišel podívat pan majitel a ptal se nás, jak se máme, řekli jsme mu, že máme štěstí na počasí. Na to pan majitel odpověděl, že "letos měl štěstí snad každej." 

S naší nečinností nehnula ani skutečnost, že se okolo nás nacházelo mnoho hradů (např. středověký hrad Pernštejn v gotickém stylu, který byl založen koncem 13. století), punkevní jeskyně s Macochou v čele (která je hluboká přes 138 metrů a v níž skončil život okolo šedesáti sebevrahů či nešťastně uklouznuvších osob), nebo cikánský koncentrační tábor Hodonínek z druhé světové války, kterým v období let 1940-1944 prošlo zhruba 1400 vězňů. 

Hodonín sám o sobě je malá vesnička s cca 100 obyvateli v okrese Blansko v Jihomoravském kraji. To, že je tato vesnička malá značí i otevírací hodiny zdejší samoobsluhy. V úterý a ve čtvrtek je zavřeno a ostatní dny funguje pár hodin dopoledne, následuje mnohahodinová polední pauza a posléze si můžete zakoupit máslo, banán a rohlík pár desítek minut v odpoledních hodinách.

A co Statek Kotlan, kde jsme strávili sedm dní vkuse bez nutnosti kamkoliv vyrazit? Statek je nově zrekonstruován a nachází se v něm 5 ložnic, velký obývací pokoj, dvě kuchyně, čtyři záchody a tři koupelny. Celkově má kapacitu pro 18 lidí. Disponuje velkou travnatou zahradou, kde se můžete osvěžit v bazénu, zaskákat si na trampolíně či si zahrát na travnatém hřišti volejbal nebo tenis. Dále na Vás čeká zpevněné hřiště na florbal. Na kryté terase se pak nachází houpací síť, houpačka pro děti a malé dětské pískoviště. Dále se v objektu nachází pingpongový stůl, stolní fotbálek, šipky a dvě pípy. Nám z nich zpočátku teklo pivo a malinovka. Později teklo stále pivo, ale malinovka byla nahrazena (prý lepší) citronádou. Vedle statku se pak nachází i placené antukové tenisové hřiště, které je třeba včas zarezervovat. Při plné vytíženosti Vás statek vyjde v letní sezóně okolo 250 Kč na osobu a noc, což je poměrně dobrá cena. Zimní nadšenci jistě ocení, že se Statek nachází 600 m od Skiareálu Hodonín. Více informací o statku zde.

Tolik z dnešního líně cestovatelského článku,

Vaše SuperMum

Bazén a trampolína na zahradě Statku Kotlan
Bazén a trampolína na zahradě Statku Kotlan
Zpevněné hřiště na florbal
Zpevněné hřiště na florbal