HANA

06.08.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Kniha Hana od úspěšné české spisovatelky Aleny Mornštajnové vypráví příběh jedné československé rodiny před druhou světovou válkou, během ní a po ní. Kniha je rozdělena na tři části. První část se jmenuje "Já, Mira" a pojednává o letech 1954-1963. Vypráví o devítileté Miře, které zemře celá rodina a tak je okolnostmi nucena žít u své podivínské tety Hany, která je její jedinou žijící příbuznou.

Druhá část se nazývá "Ti přede mnou" a je z let 1933-1945. Odhalujeme v ní souvislosti a informace, které Miře zůstaly zatajeny. Právě díky nepřístupnosti těchto informací Mira nikdy nemohla pochopit, proč je její teta Hana taková podivínka.

Třetí část se nazývá "Já, Hana" a je z let 1942-1963. Vypráví o strastiplném osudu Hany a o její přeměně z krásné veselé holky do zapšklé osoby, jejíž duše dávno zemřela, ale jejíž tělo zemřít odmítalo.

Jedná se o silný a emotivní příběh, který jistě nenechá nikoho chladným, a u kterého Vám zákonitě musí pár slz ukápnout. Po přečtení knížky Vám navíc bude jasné, proč se na její obálce nachází právě cukrářský věneček. Po tomto zjištění Vám bude připadat knížka ještě hrozivější. Příběh navíc vychází ze skutečných událostí.

Hana je mojí první knížkou od Aleny Mornštajnové, lektorky angličtiny a překladatelky z Valašského Meziříčí (tam se mimochodem kniha Hana odehrává). Po přečtení Hany jsem si její předchozí dvě knihy - Slepá mapa a Hotýlek - obratem v knihovně zarezervovala a moc se na ně těším. Na Databázi knih mají stejně jako Hana velmi vysoké hodnocení, o čemž svědčí i dlouhá čekací lhůta v knihovně. Jestli knížky dostanu za půl roku, budu ráda.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

SLEPÁ MAPA

HOTÝLEK