DUPLO - MŮJ PRVNÍ NÁKLAĎÁK

02.05.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Duplo je prostě super hračka bezvadné kvality. Kostičky jsou krásně barevné, skvěle do sebe zapadají, doplňují se a je možné přikupovat další dílky až do aleluja (rozuměj do nulového zůstatku na bankovním účtu - pokud tedy nemáte kontokorent). Jedinou nevýhodou dupla je tedy jeho vysoká pořizovací cena, kdy se cena jedné kostičky pohybuje okolo 20 Kč. Je fakt, že i ten "blbý obal", je fakt vytuněný. Já bych se dokázala kochat těmi krásnými obrázky docela dlouho (rozuměj 5 minut, vzhledem k mé hyperaktivitě).

No nic, přejdeme k faktickým údajům. Duplo - Můj první náklaďák, dostal syn ke svým prvním narozeninám od prababičky, čímž se nám opět rozšířila sbírka barevných kostiček. Tato sada obsahuje 29 kostiček, mezi nimiž se nachází bílá kočička, figurka holčičky, figurka chlapečka, 2 kostičky s vajíčky, 2 kostičky s mlékem, 2 kostičky se sýrem, 2 kostičky s pomerančem, 2 kostičky s brokolicí, 2 kostičky s chlebem, 2 kostičky s rybami, 2 kostičky s marmeládou, 2 podvozky pro auto, kabina auta, bedýnka na přenos jídla a pár dalších kostiček, na které můj spisovatelský talent nestačí, takže je nechám nepopsané, což ale ani v nejmenším neovlivní kvalitu následujícího textu. :-)

Cílem je tedy sestavit náklaďák převážející spoustu jídla. Ale dětské (ani dospělácké) kreativitě se meze nekladou, a tak to může skončit i pouhou věží z jídla, jídelním vlakem a nespočtem dalších variant.

Kostičky jsou krásně barevné, takže mimo jiné se zde děti mohou naučit, jaká barva je bílá, modrá, žlutá, oranžová, zelená, hnědá, modrá a červená. Vzhledem k tomu, že se v sadě nachází 8 párů kostiček s jídlem, je možné hrát s dětmi jednoduché "pexeso".

Protože je syn ještě poměrně malý, tak se mi líbí, že tato sada obsahuje spíše základní tvary kostiček, hlavně mohutnější kostičky s obrázky jídla, a ne nějaké speciální vytuněné kostičky, ze kterých prachobyčejná věž moc dobře postavit nejde. Nepochybuji však, že se časem k vytuněným doplňků také dostaneme.

Příjemné skládání Dupla,

Vaše SuperMum