DUCH DOMU ASHBURNŮ

02.09.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

Duch domu Ashburnů je horor australské spisovatelky Darcy Coates. Horory moc nečtu, ale když jsem četla na facebookové stránce "Co čteme" už asi padesátou pozitivní recenzi na tuto knížku, nezbylo mi nic jiného než si ji v knihovně také zarezervovat. Počkala jsem si několik dní a knížka se ocitla u mě doma.

První půlka byla jaksi rozvleklá a čtenáři se zde spíše seznamují s prostředím a postavou hlavní hrdinky Adrienne, která se do zpustlého a obyvateli městečka obávaného sídla Ashbournů nastěhuje. Dům jí odkázala její stoletá prateta Edith Ashbournová, která nedávno zemřela. Protože Adrienne nevlastnila nic jiného než kufr osobních věcí a kočku, dědictví s díky přijala. Po nastěhování se ovšem začínají dít divné věci a zdá se, že pověry zdejších obyvatel o tom, že prateta Edith nebyla zrovna hodný člověk, jsou pravdivé. Navíc to vypadá, že Edith vstala z mrtvých a neúprosně jde po Adrienne.

Adrienne se mimo jiné dozvídá, že přes devadesáti lety se v domě stalo neštěstí, protože čtyři členové rodiny Ashbournů byli brutálně zavražděni. Jedinou přeživší byla právě tehdy osmiletá Edith. Mohla být Edith už v tak útlém věku krutá a krvežíznivá? A zvládne Edith sama na samotě u lesa v polorozpadlém domě bez zásob jídla vyhrát boj proti zlému duchovi?

V druhé půlce knížky se děj už rozjel a já hltala každé slovo. Musím říct, že místy jsem se i bála, proto je lepší knížku číst za denního světla, kdy nám (čtenářům) logicky nic nehrozí. 😊

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum