DOMÁCÍ TĚLOVÉ AROMA OLEJÍČKY

06.12.2018

Při brouzdání internetem jsem náhodou narazila na video s návodem jak na home-made aroma tělové olejíčky. Video mě nadchlo a ještě ten den jsem začala s výrobou vlastních olejíčků. Moc nadějí na úspěch jsem si nedělala, ale o to více jsem byla překvapená, že vše vyšlo tak, jak mělo. A když jsem to zvládla já, zvládne to podle mě každý. :-)

Recept je následující:

  • Ve vodní lázni rozehřejte 1 polévkovou lžíci bambuckého másla, 5 polévkových lžic kakaového másla a 2 čajové lžičky slunečnicového (či mandlového) oleje.
  • Vše promíchejte a vlijte do silikonové formy na muffiny.
  • Přidejte pár kapek (stačí 5) esenciálního vonného oleje dle vašeho výběru a ještě jednou vše ve formičce promíchejte. Já jsem použila olejíčky značky Saloos.
  • Formičku vložte do ledničky na několik hodin, dokud směs neztuhne.
  • Poté vaše domácí aroma tělové oleje vložte do plechové krabičky a přechovávejte ho při pokojové nebo nižší teplotě a v temně.

Zde je odkaz na video, kterým jsem se inspirovala. V tomto videu ještě tvůrci přidávají do olejíčků kousky rostlin, ale to je podle mě nepraktické, protože při mazání vám pak zbytečně tyto kousky ulpí na kůži, což není moc příjemné.

Z aroma olejíčků doporučuji typickou levanduli, růži či citrusové plody. Zajímavou alternativou je pak třeba máta či vůně lesa, tj. borovice/smrk.

Pokud někomu přílišná aroma vůně vadí, může krok 3 vynechat. Olejíčky budou krásně vonět i bez přidané vůně (hlavně díky kakaovému máslu).

Zdraví a kráse zdar,

Vaše SuperMum