DÍTĚ OHNĚ

03.09.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 70 %

Po knize Dítě ohně od britského spisovatele a novináře S. K. Tremayna jsem sáhla po přečtení autorova hororového thrilleru Ledové sestry, který mě svým námětem velmi zaujal. Totéž jsem tak nějak i očekávala právě od knížky Dítě ohně, která svými upoutávkami slibovala podobný psychothriller. Knížka mě okamžitě vtáhla do děje a cca v poslední čtvrtině se napětí dalo přímo nahmatat a já jsem tak musela číst dál a dál. Už to vypadalo, že knížce budu muset dát velmi vysoké hodnocení, ale konec to dost pokazil. Přišel mi dost ukvapený a poměrně absurdní. Ne v nadpřirozeném slova smyslu, ale v podivné shodě náhod "osudových setkání". Proto Dítě ohně hodnotím 70 %.

Chudá Rachel se po krátké známosti provdá za vlivného a bohatého právníka Davida. Stane se tak nevlastní matkou osmiletého Jamieho, jehož matka (Davidova první manželka) zemřela pádem do štoly poblíž jejich velkého a osamoceného domu v Cornwallu.

Po pár měsících v odlehlém velkém sídle začíná Jamie říkat podivné věci, například to, že Rachel do Vánoc zemře a že jeho pravá maminka nezemřela. David odmítá Jamieho stav řešit s psychologem a zároveň se nechce bavit o smrti své první ženy. Rachel začíná pojímat podezření a má pocit, že Davidova první manželka nejen, že žije, ale že jejich sídlo navštěvuje. Postupně odhaluje, co se před dvěma lety ve štolách stalo. Ale odhalená tajemství se táhnou ještě mnohem víc do minulosti...

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum