DÍTĚ ČÍSLO 44

19.03.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

Thriller Toma Roba Smithe začíná kapitolou z 25. 1. 1933 o dění v ukrajinské vesnici Červoj, kde lidé, včetně dvou bratrů Andreje a Pavla, umírali hlady. Malí bratři trpící velkým hladem zahlédli toho dne vyhublou kočku, což považovali za zázrak, protože nic živého široko daleko nežilo. Vydali se ji do lesa ulovit, ale bohužel neúspěšně. A co hůř, Pavel v lese zmizel. (Jak později řekla Andrejovi jejich matka: "Zatímco jste v lese lovili kočku, někdo lovil vás.")

O dvacet let později se seznamujeme s agentem sovětského ministerstva státní bezpečnosti Lvem Děmidovem, který byl režimem degradován a spolu se svou manželkou Raisou, která byla obviněna ze špionáže, byl odsunut do městečka na Urale. Zde se setkává s vraždami dětí, které jsou podobné vraždě, kterou se v Moskvě snažil vyšetřit, ale protože se to režimu nehodilo, byl kvůli svému nežádoucímu pátrání potrestán "odsunutím".

Lev s Raisou se dávají do nebezpečného pátrání po vrahovi a čeká je šokující odhalení.

V průběhu knihy můžeme sledovat i vývoj vztahu mezi Lvem a Raisou, kteří jsou vlivem situace nuceni přehodnotit svůj postoj k sobě navzájem a musí se naučit si důvěřovat, protože mají jen a jen sebe navzájem.

Tom Rob Smith čerpal ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatila, který mezi lety 1978 a 1990 zabil a sexuálně zneužil přes 50 dětí a žen.

Kniha byla zfilmována Ridleym Scottem a částečně se natáčela v Česku.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum