DĚTSKÉ SUDOKU A SPOJOVAČKY

18.12.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Tak tato edice mě okamžitě zaujala hlavně proto, že jsem netušila, že nějaké dětské sudoku existuje. Dětské sudoku má rozměr 4 x 4 čtverečky, takže děti mají za úkol doplňovat čtyři tvary, postavičky či věci. V případě Krtka děti doplňují myšku, ježka, krtečka, zajíce, dort, dárek, hrušku, meloun, jahody, třešně, sněhuláka, houbu, žalud, listí, motýlka, ptáčka, slepici, mrkev, cibuli, žábu, rybu, vážku, veverku, medvěda, sovu a mnoho dalšího. Mimo sudoku obsahuje bloček i pár prázdných stránek (pěkně olemovaných s malým obrázkem v rohu), kam si děti mohou kreslit a psát své poznatky. Na závěr děti čeká několik samolepek s motivy krtečka. Celkem bloček obsahuje 40 stran a náleží k němu i tužka, aby děti mohly začít okamžitě vyplňovat. Sudoku je vhodné pro děti od tří let.

Stejně je na tom i sudoku s motivy Peppa Pig. Zde děti doplňují celou rodinu Peppa Pig, dort, dárek, sýr, čokoládu, med, toast, měsíc, hvězdu, sluníčko, mrak a další.

Ve stejné edici vycházejí i spojovačky, které jsou stejného formátu jako výše zmiňované sudoku, jen jsou vhodné pro děti od šesti let a neobsahují v zadní části volné listy a samolepky. Jedná se o klasické spojovačky, kdy děti správným spojením po sobě jdoucích čísel získají obrázek. Spojovačky jsou s motivy Aut či Ledového království.

Každý bloček stojí okolo 80 Kč. 

Příjemné hraní s dětmi,

Vaše SuperMum