CO ZBYLO Z MOJÍ SESTRY

11.01.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 80 %

Psychothriller Co zbylo s mojí sestry je prvotinou britské autorky Nualy Ellwood, která vyrůstala v rodině uznávaných novinářů. Toto prostředí ji ovlivnilo natolik, že je do něj situován i děj knihy. Kate a Sally jsou sestry, které se nemají zrovna v lásce. Kate je válečná reportérka, která posledních patnáct let strávila ve válečné zóně. Sally je alkoholička, která žárlí na úspěchy své sestry.

Kate se po smrti matky, která v posledních měsících svého života trpěla na demenci, vrací domů. Sally ji ale jako vždy přijímá špatně. I přesto, že se Kate ve svém starém domově zdržela krátce, měla pocit, že v sousedství slyší i vidí malého chlapečka. Sousedi ale tvrdí, že žádné dítě nemají. Okolí Kate nevěří, protože dlouhou dobu bere kvůli brutalitám, které kvůli své kariéře musela zažít, prášky na psaní a proti halucinacím. Poté Kate odjíždí zpátky do válečné zóny, odkud posléze přichází zpráva, že zemřela při bombardování.

Druhá část knihy se věnuje životu z pohledu Sally. Tomu, jak se jí manžel snaží dostat z alkoholismu a jak ji před pěti lety kvůli tomu opustila dcera Hana.

Kniha je čtivá díky velkému množství přímé řeči a menšímu dílu popisných pasáží. Zajímavé je i rozdělení na dvě části - pohled Kate a pohled Sally. Zezačátku jsem ale nechápala, kam kniha míří a co mám od ní očekávat. Zhruba v polovině knížky jsem si začala říkat, že začínám tušit, odkud vítr vaně a kdo bude hlavní záporák. Můj odhad mi vyšel, ale finále bylo tak grandiózní, že jsem neměla šanci ho jakkoliv předvídat. Cca 70 stránek před koncem nabral děj skokově na obrátkách a od knížky se již nešlo odtrhnout.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum