CHARLEYOVA TETA

08.11.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

V září jsem navštívila pražské divadlo Na Jezerce. Jednalo se o představení Charleyova teta v hlavní roli s Petrem Vackem, díky kterému jsem se bez nadsázky smála od začátku do konce. V dalších rolích hráli Michal Kern, Václav Liška, Valérie Zawadská, Zdeněk Maryška, Martin Sitta, Zdeněk Hruška a další.

Divadlo Na Jezerce předvedlo jako vždy (byla jsem tam už asi popáté) skvělou inscenaci a neskutečnou zábavu. Jak samo divadlo uvádí v anotaci k tomuto představení, jedná se o komedii, která Vás zbaví blbé nálady.

Dva studenti Charley a Jack se rozhodnou požádat své vyvolené Kitty a Amy o ruku. Aby to neprovedli ale tak okatě, jako záminku pro pozvání dívek využijí příjezd Charleyovy bohaté tety z Brazílie. Situaci komplikuje ale skutečnost, že Charlie svou tetu nikdy neviděl a tudíž neví, jak vypadá. Teta se navíc opožďuje a dívky již přicházejí na večeři. Když se ale dozvídají, že teta ještě nedorazila, z morálních důvodů odcházejí. V této chvíli přemluví Charley a Jack svého kamaráda lorda Babberleyho, aby se převlékl za starou dámu a sehrál tak tetičky roli. Ten se nejprve brání, ale později se mu role dost zalíbí. V tu chvíli začíná situaci komplikovat příjezd pravé tety a navíc ještě Babberleyho dávné lásky. Tohle nemůže skončit jinak, než neutichajícím smíchem obecenstva. Téma muže v ženské roli je navíc samo o sobě dost vtipné a dá se na něm dost vyřádit.

Jak jsem psala již výše, v divadle Na Jezerce jsem byla již popáté a ráda bych počet svých návštěv ještě navýšila. Vždy to totiž stojí za to.

Příjemné kulturní zážitky Vám přeje

Vaše SuperMum

* Obrázek byl přejat z webových stránek divadla Na Jezerce.