CAVEMAN

14.11.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Caveman aneb obrana jeskynního muže je úspěšná divadelní One man show Roba Beckera. V České republice je možno představení vidět buď s Janem Holíkem, nebo Jakubem Slachem.

Na Cavemanovi jsem byla celkem dvakrát, pokaždé s Janem Holíkem, a smála jsem se od začátku do konce. Hra trvá 90 min a je bez přestávky. Když jsem byla na představení poprvé, a představení skončilo, domnívala jsem se, že se jedná o přestávku po pár desítkách minut. Byla jsem velmi překvapena, že už uběhlo celých devadesát minut. Pravděpodobně se jednalo o nejrychlejších devadesát minut v mém životě. Bez nadsázky jsem se smála od začátku do konce a byla jsem "nucena" plně se soustředit na vtipy, kterými nás (publikum) Jan Holík neustále bombardoval.

Hra pojednává o rozdílech mezi muži a ženami, a aby toto téma bylo objasněno dostatečně, vrací se hra k počátku všeho, tedy do doby, kdy muži byli lovci a ženy sběrači. Z toho vyplývají všechny dnešní rozdíly a problémy mezi oběma pohlavími. Muži měli v pravěku pouze jeden cíl, na který se měli plně soustředit: ulovit "oběd" a přinést ho domů. Ženy mezitím střežily oheň, děti, sbíraly bobule a musely se soustředit na mnoho věcí najednou. Díky tomu samozřejmě mezi muži a ženami vznikají nejen komunikační nedorozumění, které hra vtipně odhaluje a objasňuje. 

Více informací se dozvíte zde.

Příjemné kulturní zážitky Vám přeje

Vaše SuperMum

* Obrázek stažen  webových stránek Ticket Portal.