BODY BOOK (I. ČÁST)

26.03.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 % 

Kniha Body Book, kterou napsala herečka Cameron Diaz se Sandrou Bark je rozdělena do tří částí. První část se věnuje výživě, druhá část fitness a třetí část mysli. V dnešním článku se budeme věnovat první části, tedy části o výživě. Hned v úvodu autorka zdůrazňuje, že získat vědomosti o svém těle je jedna z nejdůležitějších věcí, které můžeme udělat.

Cameron tvrdí, že většina problémů, ať už se týkají pleti, váhy či naší nálady, vzniká v důsledky špatné stravy a měli bychom je vymýtit právě pomocí lepší stravy, nikoliv pomocí léků. Dále poukazuje na paradox toho, že poprvé v dějinách je průměrný věk, kterého se lidé dožívají, kratší místo aby se prodlužoval. Za to může tzv. projídání se k smrti.

Ohledně výživy Cameron doporučuje zdravě a vydatně snídat (např. ovesné vločky nebo vajíčka se zeleninou). Měli bychom si také s sebou nosit zdravé svačinky (ořechy, ovoce) i zdravý oběd.

Autorka dále poukazuje na problém podávání antibiotik zvířatům jako prevence před nemocemi. Vedlejším účinkem antibiotik je to, že díky nim dobytek nabývá na váze. Nyní se tímto fenoménem zabývají vědci, kteří zkoumají i souvislost mezi antibiotiky a lidskou obezitou. 

CITACE Z PRVNÍ ČÁSTI - VÝŽIVA

"Když jím odpadky, cítím se jako odpadky. Když jím dobré, zdravé jídlo plné energie, jsem plná energie."

"Vaše tělo je vaše minulost, přítomnost a budoucnost. Nese v sobě paměť vašich předků, protože vás tvoří geny rodičů a geny rodičů vašich rodičů. Je to vyvrcholení všeho, co jste kdy snědla, souhrn veškerých vašich tělesných činností (vykonaných, nebo naopak nevykonaných) i úsilí o pochopení vašeho těla a péči o něj. A to, jak dobře se o své tělo staráte, rozhoduje o tom, jak dobře můžete žít."

Tolik z první části článku věnované výživě. V zítřejším článku nás čeká druhá a třetí část této zajímavé knížky.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum

Zdroj: DIAZ, C. Body Book. 1. vyd. Brno: Jota, 2014. ISBN 978-80-7462-658-6.