BLBĚ NAROZENÉ DĚTI

04.05.2018

Nedávno jsem byla u své kamarádky, jejíž dítě se narodilo v březnu 2016, a povídá mi: "Tonda se narodil blbě. Letos nás nevezmou do školky, i když ve školním roce 2018/2019 mu už tři budou." Ehm.. Tak jestli se Tonda narodil blbě, co mám jako říkat já, když se dcera narodila začátkem listopadu, tzn. že šest týdnů po začátku školního roku jí budou 3 roky, ale protože jí nebudou tři roky 1. 9., tak si musí (s nejvyšší pravděpodobností) další rok počkat, tzn. že do školky půjde skoro až ve čtyřech letech. Co jsem tak ale odposlouchala od rodičů malých předškolkáčků, všechny děti, které by ve školním roce 2018/2019 dosáhly tří let, se narodily blbě. Vlastně nejspokojenější jsou rodiče, jimž se dítě narodilo 31. 8. To je super praktické datum, protože při výběrovém řízení dostane vaše dítě za narození do 31. 8. včetně krásných 20 bodů místo 1 ubohého bodu za narození po 1. 9. 

Takže milí rodiče budoucích dětí: aby se Vaše děti nenarodily blbě, naplánujte si tvoření Vašeho potomka na listopad. Pokud patříte ke šťastnějším párům a podaří se vám potomka vytvořit napoprvé, narodí se někdy v létě a o tři roky později půjde přesně ve svých třech letech bez problémů do školky. A je to. Ovšem ne každému (resp. skoro nikomu) se vytvoření potomka hned napoprvé poštěstí, a tak uplyne další měsíc s nulovým výsledkem a třeba až ten další se to podaří. No a Vaše dítě se rázem narodí v říjnu, což znamená, že se narodilo dost blbě. Logikou zákonu schválnosti to platí i obráceně. Pokud byste byli ve vytváření potomka příliš důslední a začali jste na něm pracovat o něco dříve, určitě se to povede napoprvé a Vám se narodí miminko někdy v červnu. To je ovšem lepší varianta, neboť "základní pravidlo blbě narozených dětí" zní: lépe se narodit před 31. 8., než 1. 9. či později.

K srpnovému porodu bych ještě dodala, že vzhledem k tomu, že jsem rodila buď na podzim nebo na jaře, neumím si představit, že bych se celý červenec a srpen tahala s obřím břichem při třicetistupňových vedrech a zažila šílené výkyvy tlaku při bouřkách, které mi nedělají dobře v normálním, natož v jiném stavu. No a pak rodit na nějakém rozpáleném sále... Děkuji, nechci. Já se dost zpotila za sychravého listopadového počasí, natož během srpnové výhně. Takže když se to sečte kolem a kolem, zase až tak blbě narozené děti nemám. Všechno má zkrátka své výhody a nevýhody a je tedy opravdu jedno, jestli se Vaše děti narodily v lednu, v květnu nebo v září. Hlavně, že se narodily. 

Vaše SuperMum