BINGO

16.05.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 80 %

Cestovní hra Bingo je určena dětem od tří let. Jedná se o hru pro jednoho až čtyři hráče. Hra obsahuje kolotoč s pohyblivou šipkou, který je rozdělen na 6 částí. V každé části je vyobrazeno zvířátko: krokodýl, panda, papuchalk, zajíc, pes a kuře. Dále hra obsahuje 4 hrací kartičky (pro každého hráče jednu), odkud děti daná zvířátka vyloupnou a následně je to těchto karet opět vkládají.

Pravidla hry jsou následující: Děti si vyloupnou ze své hrací karty všechna zvířátka a odloží je stranou. Následně první dítě zatočí na kole šipkou a podle toho, na jaké zvířátko šipka ukáže, dítě vloží toto zvířátko zpátky do své desky. Postup se dále opakuje u všech hráčů. Pokud šipka ukáže na zvířátko, které má už hráč ve své kartičce, tento hráč si do hrací karty nic nepřidává a na řadu přichází další hráč. Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů zvládne zaplnit všemi šesti zvířátky svou kartičku.

Bingo je vyrobeno z velmi tvrdého kartonu, takže riziko ohnutí a poškození je relativně malé. Celá hra je zajímavě graficky zpracována a je laděna do příjemných pastelových tónů. Cena je poměrně vysoká - okolo 300 Kč. 

Ačkoliv výrobce uvádí, že Bingo je vhodné pro děti od tří let, hru hravě zvládá i moje dvouletá dcera, kterou hlavně baví z kartiček zvířátka vylupovat a zase je do nich vkládat. 

A jakou hru si berete na cesty vy?

Vaše SuperMum