BÍLÉ KOSTI

05.03.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ  100 %

Bezvadný krimi thriller s hororovými prvky od skotského spisovatele Grahama Mastersona! Po dlouhé době jsem nalezla sérii knih, která dost konkuruje Larsi Keplerovi. Dlouho jsem nenarazila na tak dobrý a napínavý thriller, natož na celou sérii. Zatím mám od autora přečteny dvě knížky (Bílé kosti a Rozbití andělé) a už se těším na další díl. (Snad mi ho knihovna brzy doručí. 😊

Nejedná se ovšem o knížky pro slabší povahy. Hororové prvky jsou jasně zřetelné a způsoby, jakým vrazi mučí a vraždí své oběti, jsou více než brutální. Místy musíte i knížku na chvíli odložit, abyste situaci rozdýchali. Běhá vám mráz po celém těle. Ale po pár minutách opět po knížce saháte a hltáte ji slovo od slova. Konec příjemně graduje až do posledních stránek.

Hlavní hrdinkou je komisařka Katie Maguirová, která je přivolána k jedenácti kostrám nalezeným na jedné irské farmě. Postupně zjišťuje, že kosti pocházejí z roku 1915 a tak je pravděpodobné, že vrah již nežije. Šokujícím je ale zjištění, že oběti byly pravděpodobně zaživa staženy z kůže (později se dozvídáme, že nejen to - ale to už předbíhám). Poté, co byla tato zpráva oznámena v televizi, je unesena mladá americká turistka a její kosti jsou později nalezeny rozházené po té samé farmě. V tuto chvíli se Katie Maguirová zcela ponořuje do pátrání po vrahovi. Čas je ale neúprosný a mizí další mladá dívka..

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum