BEROUNSKÉ MEDVĚDÁRIUM

09.05.2018

Do Berouna jsme se vydali druhý květnový státní svátek. Počasí nám přálo a tak jsme toho stihli opravdu hodně. Do Berouna jsme přijeli směrem z Prahy po Plzeňské silnici a bezproblémově jsme zaparkovali v ulici Na Drážkách (kam nás navigovaly cedule se značkou parkoviště). Poté jsme se pěšky vydali k místnímu medvědáriu, kde jistou dobu bydleli 3 medvědí bráškové z večerníčku - Kuba, Matěj a Vojta. Vojta již ale bohužel uhynul, a tak jsme mohli vidět pouze Kubu a Matěje.

Co vlastně to Mevědárium je? Je to relativně malý výběh (ale docela pěkně udělaný) pro dva medvědy s bazénkem a pneumatikou na hraní. Vlastně ani nemůžu dát ruku do ohně na to, že tam dva medvědi jsou, protože jsem vždycky viděla pouze jednoho. Ale slyšela jsem kolem sebe nadšené návštěvníky, kteří křičeli na své děti: "Podívej, tady je ten druhý!" (Vzhledem k tomu, že bylo poměrně teplo, možná se jednalo o Fata Morganu.)

Když se řekne medvědárium, představovala jsem si výběh s medvědy plus obchůdek s medvědími suvenýry nebo třeba medvědí muzeum. To se zde ovšem nekonalo. Na druhou stranu je zde budka (stánek, chcete-li), kde se prodávají osvěžující nápoje a slané/sladké palačinky, kadibudka (tu mimochodem doporučuji využít jen v nouzi největší a spíš ani v té ne) a dětské hřiště s kolotočem, houpačkami všeho druhu, skluzavkami a prolézačkami, které je ukryto v příjemném stínu sousedních stromů. Kdy se Vám poštěstí klouzat se poskluzavce a mít k tomu výhled na medvěda, že? (Aniž byste teda platili drahé vstupné do některé z českých zoo.)

Nicméně u výběhu mi chyběly alespoň doplňující informace či fotky chovaných medvědů. Nacházejí se zde jen okopírované chovné listy všech tří medvědů a strohý popis medvěda hnědého. Na hřišti jsme pobyli několik hodin. 200 metrů od hřiště se nachází cca 13 metrů vysoká rozhledna, na kterou jsme (záměrně) nevylezli, ale podívali jsme se alespoň k jejímu úpatí. (Na rozhlednu se platí vstup.) Poté jsme dostali hlad a vydali jsme se do námi vygooglené indické restaurace Namastaey. Restaurace byla téměř prázdná, ale nově zrekonstruovaná a jídlo bylo opravdu chutné. Po návštěvě restaurace jsme se vydali směrem na berounskou cyklostezku, která vede kolem Berounky. Zastavili jsme se na dětském dopravním hřišti, které je docela malé, ale nechybí mu kruháč, velká křižovatka ani všechny možné značky. U dopravního hřiště se nachází dětské hřiště s houpačkami, kolotočem, skluzavkou a prolézačkami. Poblíž se nachází 2 hospody "a la nádražka", kde se dá zakoupit pití či zmrzlina (Resp. 4 tradiční typy zmrzliny. S přáním koupit si Magnum jsem zde tudíž ostouhala.)

Poté jsme se vydali po cyklostezce zpátky k autu, kam jsme se dostali mimo jiné i přes poměrně pěkné berounské náměstí. Celou trasu jsme prošli s kočárky, popř. s dětmi na odrážedlech.

Krásné cestování,

Vaše SuperMum