BEĎAR JAKO BRNO

06.02.2018

O svou pleť se pravidelně a systematicky starám každé ráno* i večer**. Jednoho rána jsem se probudila***, absolvovala jsem níže popsaný ranní až dopolední shon a vydala jsem se do koupelny. Pohlédla jsem do zrcadla a šokovaně jsem zírala na své čelo. Ačkoliv jsem z Prahy, vyrašil mi na čele beďar jako Brno. Podkožák. No nic, ještě, že mě ten den, ani několik následujících dnů, nečekala nějaká schůzka, protože tohle by nezamaskovala ani celková plastika obličeje. Ale stejně mě přítomnost tohoto nezvaného hosta trochu rozladila, protože i když jsem doma sama s dětmi, snažím se být za hezkou maminku a ne za nepříliš povedeného jednorožce.

Beďar se v průběhu dne ještě zvětšil a začal navíc dost bolet. K večeru jsem seděla v dětském pokojíčku a četla si se synem knížky. Dcera seděla u dětského stolečku a kreslila si. Po chvíli jsem si všimla, jak si mě dcera zvědavě prohlíží. Když zjistila, že jí pohledy opětuji, začala horlivě ukazovat na moje čelo, tázavě se na mě podívala a zažvatlala: "Co to je?" No, jak asi vysvětlím dvouletému dítěti, co ho za 10 let čeká a pravděpodobně ještě ve větším měřítku? "To je au, au", odpovím jí. Dcera na mě opět pohlédne, tentokrát soucitně, a nečekaně ke mně přijde, přitáhne si moji hlavu blíž k sobě a dá mi pusu na moje "au, au". Tím mě naprosto odrovnala a způsobila, že jsem měla téměř na krajíčku. A přesně tyto malé a přesto velké okamžiky bezmezné a bezpodmínečné dětské lásky s přehledem trumfnou porodní bolesti, bezpočet probdělých nocí, záchvaty vzteku, i banán důkladně rozpatlaný na nové textilní sedačce.

* Rozuměj: kolem oběda, když jsou obě děti najedené, vyčůrané nebo přebalené, napité, oblečené a ještě jednou najedené.

**Rozuměj: kolem půlnoci nebo i brzy k ránu, když už konečně všichni spí a já mám uklizeno, uvařeno, vypráno a vyžehleno.

***Rozuměj: probudily mě dvě řvoucí děti, které zřejmě pořádaly soutěž, kdo ze sebe dokáže vydat více decibelů. Vyhrála dcera, protože okamžitě po probuzení nemohla pouhým pohledem z postele najít svou motorku. Syn vydával o něco méně decibelů, protože ten měl jenom hlad.

Minimální problémy s pletí Vám přeje

Vaše SuperMum


P. S.: Aby nedošlo k hromadnému pohoršení, nebudu ke článku vkládat tématickou fotografii.