ANI MUK

07.08.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Ani muk od britského autora Davida Jacksona je mrazivý psycho thriller o únoscích malých holčiček, kteří se v případě zhacení jejich plánů nezaleknou ani vraždy.

Malcolm a Harriet Bensonovi jsou manželský pár ve středním věku, který nemohl mít své vlastní děti. To je přivedlo na myšlenku, že by si děti mohli obstarat jinou cestou, třeba únosem. Začali před třemi lety, kdy unesli tehdy sedmiletou Daisy. Nyní, po třech letech zatoužili po rozšíření rodiny, a tak znovu beze stopy unesli šestiletou Poppy. Touha po větší rodině ale rostla, a tak manželé zkusili svůj plán do třetice, kdy ne vše běželo podle plánu a dívčiny rodiče byli před jejími zraky Malcolmem zavražděni.

Bensonovi drží všechny dívky v jednom zvukotěsném pokoji se zabarikádovanými okny, toaletním a sprchovým koutkem a nutí dívky dodržovat přísná pravidla. Pokud dívky pravidla nedodrží, přijde přísný trest. Pokud dívky budou poslušné, budou s nimi Bensonovi hrát hru na šťastnou rodinu, kdy je dívky budou oslovovat "mami" a "tati".

Závěr byl docela překvapivý a odhalil, že ne vše je tak, jak se zdá. Knížka byla velmi čtivá, za což mohou i krátké kapitoly. I přes to, že mě mnohdy kvůli zvolenému tématu mrazilo v zádech, jsem knížku hltala a přečetla jsem ji na jeden zátah.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum