333 OBRÁZKŮ Z FARMY + LEPORELA OD INFOA DĚTEM

21.08.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

Edice 333 obrázků od vydavatelství Infoa je velmi pěkně zpracovaná. Jedná se o leporelo formátu A4 , které děti rozloží a seznamují se s mnoha tematickými obrázky. Pokud by rodiče některý z obrázků nepoznali, je pod každým obrázkem napsáno, o co se jedná. V edici dále vychází 333 zvířat a 222 dopravních prostředků. Obrázky z farmy jsou tematicky rozděleny do několika kategorií: domácí zvířata (koza, ovce, krůta, kůň, prase...) na dvoře (kočky, psi, vrabci, hrdlička, vlaštovky...), okolo farmy (myš, krmelec, jelen, čáp, bažant...), v sadu (jablka, hrušky, višně, rybíz, švestky, angrešt...), na zahradě (cibule, petržel, kapusta, chřest, dýně...), na poli (pšenice, ječmen, kukuřice, bodlák, jetel, chrpa...), produkty (vejce, máslo, mouka, sýry, med...), stroje a traktory (sekačka, pluh, cisterna, křovinořez, řetězová pila...) a nářadí a potřeby (kleště, motyky, hrábě, kolečko, sazenice...). Cena těchto velkých leporel je cca 230 Kč.

Dále Infoa vydává malá tematická leporela (např. zvířata, mazlíčci, mláďata, zoo, hračky, farma), kde na děti také čeká mnoho obrázků (fotek) s popisem. Téma zoo je rozděleno do kategorií velká zvířata, plavci, ptáci, šplhající zvířata, rychlá zvířata, barevná zvířata, skvrnitá zvířata, pruhovaná zvířata, silná zvířata, noční zvířata a mláďata. V tématu Mazlíčci se děti seznámí s kočičkami, pejsky, křečky, papoušky, rybičkami, králíčky, želvami, morčátky, koníky a potřebami pro ně (pelíšky, granulemi, hračkami, vodítkem, náhubkem, klecí, hřebenem, sedlem, ohlávkou atd.) Téma Zvířata pokrývá domácí zvířata, lesní zvířata a zvířata na louce. Téma Farma obsahuje velmi podobné obrázky jako výše zmíněná kniha 333 obrázků z farmy. Kniha Mláďata je rozdělena na koťata, štěňata, mláďata na farmě, králíčky, v lese, v Africe, v džungli, v Austrálii a v polárních oblastech. Hračky jsou rozděleny na plyšáky, hračky na doma, hračky na zahradu, hračky na hřiště, autíčka, hračky do vody, skládačky, tvořivé hračky, dětská vozidla, stavebnice a dětské hudební nástroje.

Z výše uvedeného výčtu si děti díky těmto leporelům opravdu rozšíří slovní zásobu a díky autentickým fotografiím získají reálnou představu, jak co vypadá. Všechna z výše uvedených leporel obsahují 12 stránek a na každé stránce se nachází cca 5 obrázků na bílém pozadí. Tato malá leporela se dají koupit přímo u vydavatele za 69 Kč, což je velmi pěkná cena. 

Příjemné čtení s dětmi,

Vaše SuperMum